2017-10-19

Найважливіші відповіді на дитячі питання від гавеня Шкарпетика

Зовсім недавно на наших віртуальних полицях з'явилися симпатичні книжки про маленького пустотливого гавеня Шкарпетика. Ваша дитина із задоволенням познайомиться з ним і дізнається про найважливіші речі, які так необхідні для взаємодії з навколишнім світом. Чи важлива чесність в дружбі? Якщо страшно, то як перестати боятися? Якщо ти ображений, чи потрібно битися, або все вирішити якось інакше? Що таке перемога і щастя, і як це сприймати? Всі ці питання хвилюють і дітей, і їх батьків. Чотири книжки із серії «Пригоди Шкарпетика» від видавництва «Ранок» зачіпають і розкривають саме ці теми. Про що саме пише автор в цих книгах, читайте далі.


Над художнім оформленням книжок попрацював німецький ілюстратор Аннет Рудольф. Малюнки вийшли дуже яскравими і детальними, і розміщуються на кожному розвороті книжки. Придуманий нею образ ґавеня став дуже популярним і впізнаваним у багатьох країнах, а завдяки видавництву «Ранок» ці книжки з'явилися і в Україні. На даний момент Аннет Рудольф працює внештатим художником в різних видавництвах.

Сюжет книг придумала німецька авторка Нелі Моост. Персонаж Шкарпетика получив свою біографію, обріс звичками і характером, і тепер книжки з його участю подорожують по багатьом видавництвам світу і переводяться на інші мови. Нелі Моост деякий час проживала в Швеції, але повернулася до Берліну і досі живе там. Працюючи в політичній сфері, вона і подумати не могла, що змінить вектор життя. Тепер Неллі Моост відома дитяча письменниця, а її Шкарпетик має декілька екранізацій та аудіо-версії повчальних пригод.


«Оце так пощастило!»

У серії «Пригоди Шкарпетика» кожна книжка - це самостійна історія, тому читати їх можна без будь-якої послідовності. Якщо вас цікавлять змагальні моменти в житті малюка, то книга «Оце так пощастило!» - те, що вам потрібно! Друзі-звірята влаштували в лісі змагання. Звичайно ж, всі ретельно готувалися до цієї події, щоб гідно посісти перше місце. За правилами змагань потрібно швидше за всіх подолати складну трасу, а переможець отримає головний приз - величезний льодяник на паличці. Але як в цій метушні правильно себе вести? Як стати першим і при цьому не розгубити друзів? Чому чесність і допомога другові важливіше будь-якого «1 місця»? І хто насправді стане переможцем? Про все розповість невгамовне гавеня Шкарпетик.«Битися - це погано!»

Одного разу Шкарпетик і малюк-борсук побудували в лісі справжній замок і вирішили влаштувати лицарський турнір. Поки проходили дружні бої на іграшкових мечах, Вовк захопив красивий замок. Що ж тепер робити? Як протистояти хитрощам Вовка і не вплутатися в бійку? Відповісти на одвічне питання батькам непосидючих хлопчаків зможе гавеня Шкарпетик і його друзі.«Як перестаті боятися?»

Маленьке гавеня Шкарпетик вирішив пограти з друзями в хованки. Але в ході гри пожартував над овечкою, налякавши її. Веселе гавеня навіть і подумати не могло, що в той же день йому самому стане страшно ночувати на самоті. Треба поспішати до друзів, подумав Шкарпетик. Але як зробити, щоб вони не подумали, що ти боягуз? Як подолати раптовий страх і нічого не боятися, із задоволенням поділиться Шкарпетик.«Чесне слово!»

Наш друг, непосидючий Шкарпетик, збрехав! Ай-ай-ай ... це ж погано, скаже кожен з вас. Кабанчик Бутербродик запросив своїх чотирьох друзів відпочити до тітоньки Булочки, а по дорозі до них в вагон підсіли ще кілька лісових друзів. Але як сказати тітоньці, що гостей буде вдвічі більше? У Шкарпетика виникає план - він вирішує збрехати! І бреше так, що не може зупинитися! В результаті, його «геніальний» план руйнується, як картковий будиночок. А ось тепер відбувається найцікавіше - все відчувають себе дурнями. Це так неприємно! Шкарпетик і його друзі тепер завжди будуть чесними, точно вам кажу! Адже таємне завжди стає явним.

Ці веселі книжки, з не менш веселими ілюстраціями і повчальним сюжетом, однозначно вам сподобаються. На прикладі лісових звірят дитина обов'язково засвоїть правила поведінки і навчиться згладжувати конфлікти. Вчимося, граючи - ось що потрібно дітям молодшого віку.


Огляд підготувала Світлана Колмик

 

← назад к списку статей