2016-12-18

Святий Миколай та Санта Клаус. Хто вони?Святий Миколай і Санта Клаус асоціюються у нас з зимою, снігом та морозом. Однак, є кілька фактів, які перевернуть звичне з ніг на голову. Всі знають, що Святий Миколай з'являється напередодні Нового року та приносить подарунки всім дітям. За легендою, розносити подарунки допомагають ангели. І чомусь всі думають, що Святий Миколай споконвічно російський персонаж, що колись реально існував. Але є дещо цікаве, а ми й гадки не мали про це. Вся справа в тому, що Святий Миколай - турок грецького походження. Він жив і творив свої чудеса в південному регіоні сучасної Туреччини. Асоціації з Санта Клаусом такі - Лапландія, олені, сани і всі супутні атрибути. У деяких дітей Америки запитали про те, хто такий Санта? Більшість відповіли, що це різдвяний персонаж з реклами «Coca-Cola»... Давайте ж розберемося, хто такий Святий Миколай і що у нього спільного з Сантою.Справжній Санта - це і є Святий Миколай. Він був дуже добрим до діточок та небайдужим до всяких несправедливостей. Саме тому він допомагає дітям, а ще й купцям, суддям, пекарям, морякам і банкірам.

Поява Санта КлаусаЧудове перетворення Святого Миколая в Санта Клауса відбулося в 17 столітті. Веселун Санта потрапив в США з Голландії, коли мореплавці за копійки купили землю у аборигенів. Поселення назвали Новий Амстердам (сучасний Нью-Йорк), а дерев'яну статую Святого Миколайя, що була на носі корабля, встановили на площі, як сильний оберіг. Місцеві називали статую «Синтер Клаас», тоді як англійською ім'я звучало «Saint Nicholas». Ось так Святий Миколай перетворився у Санта Клауса.

Правда, не зрозуміло, на якомусь етапі Санта переселився в Лапландію і обзавівся оленями, але він «зняв» єпископальні одягу та убрався у червоні штани, сюртук та ковпак. Навіть оленям він дав різдвяні імена: Бликсем (Блискавичний), Дандер (Болван), Кюпид (Купідон), Комет (Комета), Викса (Злісний), Прэнсэр (Баский), Денсер (Танцюрист), Дэшер (Приголомшливий). Дев'ятий олень з червоним носом на ім'я Рудольф з'явився лише в кінці 30-х років.

Пошта Санти знаходиться в Лапландії - поруч з містом Рівному в селі Санти. У 20-х роках 20 століття міцно зміцнилася думка, що Санта Клаус - північний житель і завжди ним був. Санта з рекламного різдвяного ролика «Coca-Cola» як раз затвердив цю позицію. А Ватикан вирішив зробити хід у відповідь на такий успіх Святого Миколая і оголосив цей день не обов'язковим для дотримання.

← назад к списку статей