Каталог товарів
Вітаємо зі Святим Миколаєм!
19.12.2016
Корисне дозвілля
«Тато, мама, а коли до мене прийде Святий Миколай?» - саме так звучить запитання дитини, коли випадає перший сніг. Мабуть так у дітей асоціюються зимові свята. Традиція відзначати День Святого Миколая припадає на 19 грудня. Саме це свято відкриває низку різдвяних гулянь. Але хто такий Святий Миколай, деякі навіть поняття не мають. Почнемо з імені. Святий Миколай має кілька імен: Миколай Угодник, Миколай Чудотворець, Архієпископ Мир Лікійських, Нікола Зимовий і Нікола Весняний. Вважається, що цей християнський Святий - покровитель торговців, моряків і дітей.




Просте життя Св. Миколая

Миколай Чудотворець народився в родині знатних і досить забезпечених людей. Він з раннього дитинства був прихильний до християнства, тож не дивно, що такий шлях у житті був обраний ним самим. Спадок, залишений батьками, він використовував на благодійні цілі.



Зовнішність Св. Миколая

Нещодавно вченими з Манчестера була відтворена зовнішність святителя. Реконструкція стала можливою завдяки мощам Миколая Угодника. Отже, його зріст дорівнював 1 метр 68 см. Це був міцний чоловік із вольовим підборіддям, орлиним носом і високим чолом. Очі були карі, а шкіра - смаглявою. Всі звикли вважати, що Миколай Чудотворець родом з Росії, але це не так. Він був греком за національністю, а жив і творив чудеса в Лікії - це південна частина сучасної Туреччини. На нашій території Миколай Чудотворець був і досі залишається улюбленим і шанованим святим. Цю відданість ми можемо простежити і за історичними даними - на Русі народжених хлопчиків дуже часто називали Миколаями.



Незвичайні чудеса Св. Миколая

Чому цього Святого люблять не тільки за його високе положення в ієрархії Святих? Все просто і складно водночас. Не дарма його друге ім'я - Миколай Чудотворець. Він відомий своїми чудесами, які приходили в найтяжчі моменти життя людей. Наприклад, існує легенда про те, як в одному з його подорожей до Олександрії в морі розігрався сильний шторм, у результаті якого з оснащення корабля зірвався і розбився на смерть один матрос. Миколай пристрасно молився, воскресив моряка і втихомирив люту морську стихію. За одним із переказів, Миколай дбав не тільки про духовну їжу своєї пастви, але і про тілесні надобності. З Олександрії в Константинополь йшли кораблі, наповнені зерном, а в місті Мир Лікійських був страшний голод. Святий Миколай прибув на один з кораблів і просив капітана заїхати в Мир Лікійських і частину зерна віддати голодуючим. Капітан всіляко відмовлявся, оскільки повинен був привезти данину від єгипетських жерців в цілості й схоронності, але завдяки переконливій промові Миколая і його молитвами до Бога, капітан погодився на цей крок. Диво було ось у чому: нещасні в Лікії втамували голод, частину зерна посіяли на порожні поля, отримавши великий урожай, а капітан привів кораблі в Олександрію, але при зважуванні зерна, виявилося, що його було стільки ж, як і при навантаженні в Єгипті. А ще Миколай не міг пройти повз несправедливість. З його життєписів відомо, що він міг втихомирювати ворогуючих і звільняти від страти невинних. До дітей у Миколая Чудотворця було особливе ставлення. Будучи ще молодим, Миколай таємно допомагав нужденним сім'ям, у яких були діти. Це були гроші, одяг, їжа тощо. Сама найжахливіша історія з життєописів розповідає про те, як Миколай Чудотворець воскресив трьох дітей, понівечених одним негідником-шинкарем.



Одним словом, всі чудеса Святого Миколая були записані в декількох томах. Тому, повністю викласти його діяння, на жаль, не представляється можливим. Було б непогано познайомити дитину зі Святим Миколаєм в самому ніжному віці. Для цього є чудове видання, виконане українською мовою «Їде святий Миколай». Подивіться, які гарні ілюстрації і невеликі описові моменти. Любов до сімейних традицій потрібно прищеплювати з раннього дитинства, а для цього у нас є все необхідне!

СохранитьСохранитьСохранить
Сподобалася стаття? Розкажіть друзям:
Поділитися: