Психологу та логопеду

Іноді в період дорослішання дитини батьки стикаються з ситуаціями, які потребують корекції. У дитячому садку дитиною займаються не лише вихователі, а ще психологи та логопеди. З логопедом, загалом, все зрозуміло. Мовлення до 5 років має бути повністю сформовано. Дитина повинна правильно будувати речення, мати широкий словниковий запас і чітко вимовляти звуки. Логопед допоможе сформувати та розвинути фонематичний слух, скоригувати порушення звукосприйняття, допоможе правильно та виразно вимовляти звуки. З логопедом розібралися, тепер щодо психолога. І тут відбувається дуже цікава річ. Зазвичай батьки у негативному ключі сприймають психологічну допомогу. У наших головах міцно засіла установка, що психологи займаються «психами». А наша дитина нормальна, тому ніхто нікуди не йде. Хочеться раз і назавжди розвінчати цей міф. Психологи розмовляють із людьми. Розмовляють багато. Вони навіть лікування не виписують. Це прерогатива психіатрів. Навіщо психолог в дитячому садку? А ви уявіть лише, що це перший повноцінний колектив у житті дитини. До цього вона завжди була у теплих обіймах сім'ї. А тепер її оточує величезна кількість незнайомих людей, їй треба з ними спати і їсти, причому їсти не зі своєї улюбленої тарілки з динозавриком. Це великий стрес, який потрібно пройти. Психолог простягне руку допомоги та полегшить адаптацію.

Які матеріали для роботи психолога та логопеда можна підібрати?

- Заняття з логоритміки для дітей із дефектами мовлення. Це одна із форм активної терапії. Виконання музично-ритмічних вправ на фоні позитивного емоційного збудження допомагає у формуванні та розвитку правильної вимови.

- Посібники для логопедів, які містять різноманітний мовний матеріал для закріплення правильної артикуляції звуків у дітей. Можна підібрати окремі видання зі звуками Ж-Ш, С-З, Ч-Ш, С-Ш, Р-Л тощо. На сторінках можна знайти логопедичні вправи для усунення проблем вимови. Посібники розбавлені віршами, які потрібно буде вивчити, скоромовками тощо.

- Книги, які допоможуть організувати роботу психолога в закладах дошкільної освіти. У цих посібниках психолог знайде зразки ведення документації, приклади діагностики, корекції та профілактики у роботі з дітьми, розвиваючі та корекційні ігри, вправи для дошкільнят, матеріали консультативних та профілактичних робіт з батьками, посібники із супроводу дітей з особливими потребами.

- Посібники, які містять практичні рекомендації для дітей, батьків та педагогів щодо роботи з дислексією, дисграфією, диспраксією, дискалькулією. Вони ґрунтуються на сучасній зарубіжній літературі. Тут можна знайти варіанти діагностики та методики корекції.

- Посібники для логопедів, які зайняті у сфері «запуску мовлення». Можна підібрати видання, де головні герої розповідатимуть про свої заняття протягом дня. Книгу можна використовувати по-різному, залежно від ступеню володіння мовою. Можна просити дитину повторювати спочатку звуки, потім слова та речення, або попросити розповісти про те, як проходить її день.

- Логопедичні зошити. Призначені для групових та індивідуальних занять. Містять різні фонетичні, творчі та ігрові завдання.

- Журнали обліку дітей із мовленнєвими дефектами. Містять комплекс матеріалів для логопедичних занять. Також можна підібрати журнали обліку консультацій.

Чому варто обрати нас?

На сторінках каталогів сайту zlatka.com.ua можна знайти широкий асортимент якісної друкованої продукції. Наші посібники потрібні для роботи вихователям, музичним керівникам, логопедам, психологам, вчителям початкових класів, батькам, корекційним педагогам, зокрема, педагогам, які працюють з інклюзією тощо. Завжди раді постачати «правильну» прикладну літературу.